Рівне, Шкільна 45
Залишити заявку
Додати оголошення
Поради при покупці квартири на вторинному ринку
164

Купівля квартири - приємний і хвилюючий момент для всієї родини. Хочеться швидше оформити угоду і насолоджуватися наведенням затишку в новій власності. Однак з покупкою квартири пов'язано безліч ситуацій, при яких можна мимоволі стати жертвою аферистів. Тому в цьому питанні поспіх ні до чого. Необхідно ретельно перевіряти спірні моменти на кожному етапі операції. Обов'язково необхідно перевіряти наявність і справжність документів на квартиру і посвідчення особи господарів, а також супутнього персоналу; з'ясувати все необхідне про нерухомості, що купується репутації продавця. Всі документи, які підписували обов'язково потрібно завіряти у нотаріуса.


Причини зриву угод


Продаж квартири найчастіше може не відбутися з вини господарів. Вони можуть знайти більш вигідних покупців або передумати продавати житло. Якщо вже був внесений задаток, продавці квартири зобов'язані його повернути, іноді і в подвійному розмірі (згідно з договором про внесення завдатку). Якщо угода не відбулася з ініціативи покупця, задаток не повертається.


На жаль, проблеми можуть виникнути і після укладення угоди, в результаті яких вона може вважатися недійсною. Це найчастіше пов'язано з ситуаціями, коли у квартири кілька власників або претендентів на спадщину, які можуть анулювати факт купівлі-продажу. Особливо уважними варто бути, коли квартира продається за дорученням. Ніколи не можна укладати угоду по копіях документів на право власності.


У зоні ризику знаходиться ще один момент, на який необхідно звернути увагу - чи прописані в квартирі діти. Якщо в ній зареєстровані неповнолітні, нотаріус не має права укладати договір купівлі-продажу без згоди опікунської ради. Також, купуючи квартиру, слід пам'ятати, що один з подружжя не має права продавати житло без присутності другої половини або письмової згоди, завіреної нотаріально. Навіть якщо чоловік і жінка в розлученні, але житло купувалося в шлюбі, згоду на продаж необхідно.


Анулювання угоди може відбутися і в тому випадку, якщо в квартирі прописана людина, що перебуває в будинку для літніх людей чи місцях позбавлення волі. В цьому випадку можна самостійно поцікавитися в ЖЕКу про зареєстрованих мешканців за конкретною адресою. Якщо продавець раптом виявиться наркоманом, алкоголіком або психічно нездоровим, угода також може бути анульована. Щоб уникнути такої ситуації необхідно побачитися і поспілкуватися з продавцем до укладення угоди. Якщо людина не викликає довіри, краще не мати з ним ніяких юридичних справ. Також до завершення покупки варто навести довідки у сусідів про репутацію господаря, чи часто змінювалися власники квартири. Не завадить дізнатися і про сусідів.


Гарантії при укладенні угоди.


У сучасному світі, повному сюрпризів і несподіванок, не варто брати на себе сміливість у виборі квартири і можливості перевірити її юридичну справжність. Способи купувати житло самостійно або через знайомих давно зжили себе. Ідеальний варіант убезпечити себе при купівлі-продажу квартири - це укладення договору з агентом з нерухомості. Його потрібно укладати обов'язково! Так як в документі прописані обов'язки сторін, терміни їх виконання, а також штрафні санкції. Такий договір буде вашою гарантією, що агент не зможе за певну плату від господарів прикрити недоліки квартири або проблеми в документах. Серед великої кількості рекламують себе агентств з нерухомості важливо підібрати хорошого фахівця, з яким вам буде комфортно. У цій ситуації можна скористатися рекомендаціями друзів або родичів.


Існує безліч важливих моментів, які потрібно враховувати при покупці квартири. При укладанні договору потрібно бути дуже уважним і пильним, звертатися до послуг грамотних і перевірених фахівців. Якщо врахувати всі вищевикладені поради, покупка квартири пройде без проблем і подарує лише позитивні емоції.

Корисні статті

Купівля квартири - приємний і хвилюючий момент для всієї родини. Хочеться швидше оформити угоду і насолоджуватися наведенням затишку в новій власності. Однак з покупкою квартири пов'язано безлі...

164

Під час кризи, в спробах заощадити, люди "кидаються" на житло, що будується. Квартири в таких будинках дешевше, але існує і перелік ризиків. Кожен вирішує сам, чи готовий він переплатити ...

146

Продавати нерухомість (квартиру / будинок) самостійно - це досить клопіткий і складний процес, а особливо, якщо робити це без певних навичок і без знань законодавства. Тому, більшість людей прагне ...

174

Кожен день, наше життя складається з якихось подій - радощів, печалей, і з усім цим неодмінно йдеш додому. Мій дім моя фортеця. І хочеться, щоб ця фортеця зустрічала після насиченого робочого дня к...

113